Běhání

12. července 2014 v 19:26 | Zuzka |  Fitness a zdravý životní styl


Rozhodla jsem se založit novou rubriku týkající se různého posilování, sportu a obecně zdravého životního stylu.

Jako první jsem se rozhodla napsat článek o běhání. Běhání je dokonalá možnost, jak si vyrýsovat postavu, zhubnout nějaké to kilo a zvýšit si fyzičku.
VYBAVENÍ

Běhání má jednu velkou výhodu. A to, že k němu nepotřebuješ takřka nic. To nejzákladnější vybavení zahrnuje pouze tenisky a samozřejmě nějaké oblečení. To je vše. Pokuď tě běhání chytne, doporučuji sportovní podprsenku. Můžeš si pořídit také pouzdro na mobil na ruku a poslouchat hudbu nebo si nainstalovat nějakou aplikaci, která ti změří jak dlouho běháš, kolik si uběhla a tak dále.


KDE BĚHAT

Běhat můžeš úplně všude. Pokud bydlíš někde na kraji města nebo na vesnici, tak není nic lepšího, než si vyrazit do přírody. Pokud bydlíš ve městě, tak se zkus poohlídnout po nějakém parku případně běhej po chodníku v nějaké méně rušné čtvrti.


CO SE HODÍ VĚDĚT

jak často běhat
Já osobně neběhám moc pravidelně. Většinou několikrát týdně. Zkrátka, když je čas a chuť :). ale pokud chceš dosáhnout výsledku rychle doporučuji běhat co nejčastěji. Ideálně každý den.

jak dlouho běhat
Aby to mělo pořádný efekt, je třeba běhat tak 45 až 60 min i víc. Kolem těch 45 minut začneš spalovat tuk. Do té doby spaluješ cukry. Pokud nechceš vyloženě zhubnout, ale třeba vyrýsovat nohy, tak si myslím, že ta půl hodinka ti bude stačit. Je to na tobě i kdybys měla běžet čtvrt hodiny, tak je to lepší než sedět doma :)

zvol si správné tempo
Tempo je dost důležité. Nemá smysl běžet co nejrychleji a odrovnat se po 5 minutách. Obzvlášť pokud začínáš je třeba běhat pomalu, tak abys to zvládala. Postupně můžeš tempo zvyšovat.


ZPESTŘI SI BĚHÁNÍ

Pokuď tě běhání nebaví nebo se ti prostě nechce, tak si ho zkus nějak zpestřit. Například řekni kamarádce a běhejte spolu. Nejen, že tě to bude víc bavit, ale pokud se domluvíte na pravidelné běhání, tak tě to i k tomu donutí. Další možnost je vzít s sebou psa. Určitě mu tím uděláš radost.

Tak, to bude zatím ode mně vše. Doufám, že jsem tě alespoň trochu motivovala :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Ohodnoť můj blog v komentářích,ať vím, co se ti líbí a co mám změnit.